Skip to content

Reflekomierz/Batak na YouTube – czyli REKLAMA

Liczba użytkowników YouTube szacuje się na około 2,23 miliardy osób, które codziennie oglądają przesłane na portal filmów, generując tym samym miliardy wyświetleń.

Według ostatnich statysty okazuję się, że co 60 sekund na  YouTube pojawia się 312 godzin nowych materiałów wideo w tym na pewno kilka odnośnie wspominanego w tytule produktu o nazwie refleksomierz / batak zwanego także trenanżerem .  Takie liczby oznaczają,  że portal pod względem zasięgu i ilości wyświetleń jest liderem i  zostawia w tyle światowych gigantów telewizyjnych.

Taka liczba oglądających czyli dla nas osób od marketingu potencjalnych grup odbiorców reklam stała się więc kolejną grupą użytkowników gdzie można w sposób skuteczny umieścić reklamę.

Efektywna reklama kiedyś a dzisiaj

Jeszcze do niedawna tak zwany  marketing treści blogowych polegał głównie na:

  • tworzeniu wpisów na blogi,
  • infografik tematycznych,
  • e-booków.

Dzisiaj przy takich liczbach użytkowników Youtuba  wraz z rozwojem technologii reklamy zaczynały coraz częściej pojawiać się w formie spotu. Nie oznacza to, że już całkowicie zapominamy o wyżej wspominanych metodach, jednak czas już poszerzyć wachlarz opcji reklamowych.

Reklama zamieszczona na kanale Youtube to jedna z efektywniejszych form reklamy i   nastawionych na bezpośredni kontakt z klientem. Liczb mówią same za siebie, że nie ma już czasu się zastanawiać i czas dokonać pierwszego wdrożenia własnego filmu reklamowego.

Refleksomierz ASUZU na YouTube 

Jako przykład podam reklamę refleksomierz marki Asuzu. Na kanale początkowo został zamieszczonym film w polskiej wersji językowej wraz z polskim opisem, który jest kluczowy dla potencjalnych klientów. Wyróżniał się na tle lepszą jakości obrazu i lepszym uwypukleniem cech produktów podczas  92 sekundowego klipu.

Liczba wyświetleń w miesiąc była większa niż konkurencji w 2 lata. Wniosek jest taki, że warto stawiać na jakość promowanego materiału. Po trzech miesiącach  od daty premiery spotu i ponad pół tysiąca pokazanych wyświetleń film pojawił się w wersji EN. Był już krótszy bo tylko 39 sekund i z opisem w języku EN. Jego jakość i treść, która jest bardzo do pokazanego powyżej możesz zobaczyć ponizej.

Programy do obróbki filmów

Jeżeli już poruszyliśmy temat przygotowani filmu na YouTube nie trudno dodać kilka informacji na temat najpopularniejszych programów do obróbki plików video. Nie będę rozpisywał się na wiele linijek bo szczegółowe informacji o konkretnym produkcie znajdziecie właśnie na YouTube i będziecie mogli sprawdzić jak wygląd interfejs i jak się nim zarządza przed instalacją wersji próbnej, którą zawsze pobieramy ze strony producenta.  

Adobe Premiere Elements 2019

Gigant dla profesjonalistów jednak w ostatniej wersji dla mniej doświadczonych użytkowników lub pędziwiatrów, dla których liczy się każda sekunda, producenci Adobe przygotowali kilkanaście propozycji motywów i szablonów, do których wystarczy wgrać pliki, aby cieszyć się filmem z niezwykłymi animacjami i efektami, dopasowanymi do okazji.

KDEnLive – darmowy program

Zaprojektowane, aby sprostać wymaganiom mniej profesjonalnym użytkowników, a jego możliwości pozwalają na montaż od podstawowej edycji wideo po pracę dla średnio zaawansowanych użytkowników . Pozwala on na użycie i zmodyfikowanie kilku ścieżek audio i wideo z prawie wszystkich formatów, a każdy z plików może być dowolnie edytowany za pomocą bogatego panelu zarządzania.

Shotcut  – kolejna bezpłatna alternatywa

Shotcut to bardzo bogata w opcję aplikacja, która pozwala stosować dużo filtrów, przycinać i łączyć pliki, a następnie konwertować je na wiele obsługiwanych formatów. Wielościeżkowa oś czasu daje możliwość miksowania i dopasowywania rozdzielczości, a także liczby klatek na sekundę w całym projekcie edycyjnym.

Co dalej z ofertą ASUZU

W mojej ocenie kolejnym filmem jaki pojawi się odnośnie marki ASUZU w powinna być oferta związana z Refleksomierz na wynajem https://asuzu.pl/refleksomierz-wynajem-batak-wynajem/ – znajdująca się pod wspomnianym linkiem.

Czas pokaże czy po sukcesie pierwszego filmu, tak samo będzie z jego odpowiednikiem w wersji angielskiej, a co do trzeciego filmu to czas pokaże czy moje przewidywania były właściwe.

.